Uzupełnienie codziennego stroju

07 stycznia 2016 r. | Autor: Magiczny Blask | 0 Komentarze (y)

Codzienny strój z reguły jest prosty. Nie ma w tym niczego dziwnego - ubranie ma zapewnić wygodę i nie utrudniać wykonywania obowiązków.

 Łatwo jednak sprawić, by każdego dnia nasz strój przykuwał uwagę innych i wywoływał ich pozytywne komentarze. Wystarczy odpowiednia biżuteria. Łańcuszek, efektowne kolczyki czy harmonizująca z resztą ubioru bransoletka potrafią nawet najprostsze ubranie przemienić w swego rodzaju "dzieło sztuki". Dlatego też warto by biżuteria towarzyszyła nawet prostym jeansom i bluzce.

 Biżuteria codzienna nie musi być przy tym strojna ani droga. Oczywiście, biżuteria do pracy, zwłaszcza gdy pracujemy np. w urzędzie wymaga nieco więcej - lepiej by była srebrna lub złota niż plastikowa. W innym przypadku mamy więcej możliwości - możemy wybierać z nieskończonej wręcz ilości ozdób plastikowych, metalowych czy drewnianych. Biżuteria taka wiele potrafi: ożywi nasz ubiór, doda mu elegancji lub pozwoli wyrazić charakter właściciela. Jedyne o czym należy pamiętać to umiar. Jeśli decydujemy się np. na długi, ciężki wisior, dobrze jest zrezygnować z długich kolczyków czy grubej bransolety. I odwrotnie - okazała biżuteria na ręku czy w uszach w zupełności wystarczy. Dodatkowo warto zadbać, by charakter stroju i dodatków był jednorodny. Biżuteria pasująca do sukienek i spódnic pozostawia ogromne pole do popisu. Przy spodniach i prostej bluzce lepiej zachować umiar - wybrać pasujące do nich kolczyki, może niewielki, ale przyciągający uwagę łańcuszek i, ewentualnie, pierścionek. Albo kolczyki i ulubioną bransoletkę, ale wówczas zrezygnować z wisiora.

 Dobrze dobrana biżuteria świadczy o smaku i elegancji noszącej ją osoby. Biżuteria źle dobrana - może do jej właściciela zniechęcić. Warto o tym pamiętać i nie rezygnować z noszenia ozdób na co dzień, ale też wybierać je z rozwagą.

 

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz